Re:

Michal | 22.12.2014

Děkuji za reakci. Zababovské stránky znám. Také jsem je kdysi zhlédl a tak jsem se začal zajímat, zda je něco podobného i v ČR. Mé zjištění mne poměrně zarazilo, neb se touto disciplínou nikdo nezabývá. Což si myslím, že je škoda. Snad proto, že každý modelář se rád dívá na jedoucí rychlíky na kolejišti. Jenže je v tom podstatný háček ... Na rychlíky není v domácích podmínkách dostatečné místo. Proto se "roubují" do malých prostor a na kolejišti nevypadají moc hezky. V modelové stanicích jsou od výhybky k výhybce. Já se také rád dívám na jedoucí vlaky, ale bohužel místo v mém malém bytě není. A tak jsem příjemně odkázán k těmto mikrolayoutům. Nicméně mikrolayouty je pro mne pozitivní věc. Sice nevidím jedoucí vlaky po kolejišti, ale aspoň si procvičím mozek a zabavím se na několik hodin. Navíc pokud se mi podaří navrhnout dobrý layout, pak provoz bude pokaždé jiný a nebude stejnorodý. Doufám, že mé plány se stanou skutečností a nevyskytnou se problémy. Pak projekt "Vitríny" realizuji až do konce.

Přidat nový příspěvek