Železniční puzzle do kapsy

 

Pro ty z Vás, jež při dlouhých cestách vlakem by si rádi zaposunovali, jsem navrhl malé layouty do kapsy. Jejich rozměry nepřekračují 17,5 x 18 cm, při zachování stejných principů Železničního posunovacího puzzle. Jsou tedy dodrženy maximální kapacity kolejí, které dokáží pojmout limitovaný počet vozů.

 

Celková konstrukce je jednoduchá. Skládá se ze tří vrstev překližky. První a třetí vrstvy jsou zhotoveny s překližky tloušťky 2 mm. Prostřední překližka je z třímilimetrové překližky. Jednotlivé vrstvy jsou k sobě přilepeny. Další možnou variantou je odnímatelná vrstva se samotným layoutem. Tato vrstva by držela pouze na kolíčkách. Tím by byla hra variabilnější a layouty by se dali měnit za jiné.

 

Lokomotiva a vozy jsou tvořeny jako jezdci, které se pohybují v drážce. Lokomotiva má přibližný tvar, připomínající lokomotivní řadu T334. Lokomotiva má černou barvu pro lepší vizuální identifikaci. Vozy jsou pojaty jako jednoduché kvádry, které jsou v různých barvách. Spojení vozů a lokomotivy jsem nijak neřešil. Uvažoval jsem o neodymových magnetech zabudovaných na koncích vozů a lokomotivy. Ale jsou velmi silné a při každém přiblížení by se konce sami přichytli k sobě. Což v určitých případech není žádoucí. Navíc by vznikl problém při rozpojení konců. Jedinou pozitivní věc spatřuji v tom, že by magnety byli malé a tím pádem by síla přítlaku nemusela být až tak markantní. Ovšem zabudování magnetů do malých vozů a lokomotivy by pravděpodobně byla velmi obtížná.

Veškeré připomínky, návrhy, nebo podněty pište do Knihy návštěv. Děkuji za pochopení.
 
Vytvořeno:    22.12.2014

Anketa

Měli by jste o tuto verzi do kapsy zájem?

Ano (9)
60%

Ne (6)
40%

Celkový počet hlasů: 15