Kniha návštěv

Posunovací soutěž

David | 07.03.2019

Ahoj.
Našel jsem ve tvém návodu nejasnosti.
1) > Například v čase 18 minut a 45 sekund, … se zapíše čas jako 18,54.
Když už 18,45.

2) > se sečtou časy i tahy jednotlivě a poté dohromady
To snad ne, chceš sčítat sekundy jako desetinné číslo minut?

Příklad, 2 hráči, stejný počet tahů, 3 puzzle, liší se časy:
První: 10:00 + 10:00 + 11:00 = 31:00
Druhý: 10:25 + 10:25 + 10:25 = 31:15
Druhý: 10,25 + 10,25 + 10,25 = 30,75
Schválně, kdo byl rychlejší?

3) > Hráč s nejlepšími výsledky…
Nejlepší je nejnižší?

Analogie

Miloš | 13.02.2017

Ahoj,
prohlížím po delší době Tvé stránky. Je něco nového?
Jo, a ten nadpis Analogie stavby, nerozumím, analogie je podobnost...?
Ať se daří.
M.

Domácí kolejišt

Honza | 30.09.2015

Na tyhle stránky jsem narazil náhodou, odkazem z diskuse na modely.biz. Asi jsem nebyl dost důsledný, ale nezjistil jsem o jaký rozměr jde. Jsem asi dost výjimkou mezi modeláři, vůbec mne nebaví posunovat vagonky po vlečkách, naopak mne baví pozorovat rychlíky jedoucí krajinou. Na kolejišti proto mám mezi jednotlivými stanicemi na hlavní trati volnou trať v délce cca 7 m (kolejiště je koncipováno jako pravá dvojkolejka, dvě hlavní nádraží, lokálka s jedním koncovým nádražím). Celé to zabírá minimální prostor a je to v podstatě souččástí nábytku (největší šíŕka je 60 cm, nad postelí jen 22 cm. Oblouky jsou skryté v tunelech, aby rušivě nepůsobilo "lámání" souprav rychlíkových vozů.

Re: Domácí kolejišt

Michal | 21.10.2015

Každého baví něco jiného. Tento způsob stavby u nás v Čechách není moc rozšířen a ani nemá tradici. Velikost zde nehraje roli. Čím menší měřítko, tím menší layout. Osobně mne baví mašinky, ale rád také stavím dioráma. A velké kolejiště nechci z osobních důvodů. Takže pro mne je tento způsob stavby ideální řešení.

Miloš | 22.12.2014

Ahoj,děkuji za Tvoje stránky, je za tím určitě hodně práce a v našich končinách jsi průkopník/ myslím, že úplně prvně, kde jsem se s tímto setkal, byl odkaz na starém zababovském webu a pár posunovacích cvičení jsme si zkusili s miniboxy 1:300 a něco v 0e, ale tak nějak živelně, hračkově, ale děti to bavilo/. Tvé příspěvky na DF sleduji a tyto si jdu uložit do oblíbených. Musím si to vytisknout/ papír je papír/, dík za odkaz.
Ať se daří,posunu zdar!

Re:

Michal | 22.12.2014

Děkuji za reakci. Zababovské stránky znám. Také jsem je kdysi zhlédl a tak jsem se začal zajímat, zda je něco podobného i v ČR. Mé zjištění mne poměrně zarazilo, neb se touto disciplínou nikdo nezabývá. Což si myslím, že je škoda. Snad proto, že každý modelář se rád dívá na jedoucí rychlíky na kolejišti. Jenže je v tom podstatný háček ... Na rychlíky není v domácích podmínkách dostatečné místo. Proto se "roubují" do malých prostor a na kolejišti nevypadají moc hezky. V modelové stanicích jsou od výhybky k výhybce. Já se také rád dívám na jedoucí vlaky, ale bohužel místo v mém malém bytě není. A tak jsem příjemně odkázán k těmto mikrolayoutům. Nicméně mikrolayouty je pro mne pozitivní věc. Sice nevidím jedoucí vlaky po kolejišti, ale aspoň si procvičím mozek a zabavím se na několik hodin. Navíc pokud se mi podaří navrhnout dobrý layout, pak provoz bude pokaždé jiný a nebude stejnorodý. Doufám, že mé plány se stanou skutečností a nevyskytnou se problémy. Pak projekt "Vitríny" realizuji až do konce.

...

shodan | 16.12.2014

No koukal jsem uz na diskuze.modely.biz na tve stranky a pociny... jsem ve stejne situaci, byt neni velky a sam se nenafoukne.. sice bude zvetsen o jednu mistnost ale na bydlení ne na ulozny prostor..
Takze se vydam stejnym smerem - MIKROLAYOUT... drzim palce at se dari a budu pravidelne sledovat PETR

Re: ...

Michal | 17.12.2014

Ahoj, já jsem úložný prostor v bytě řešil patrovou postelí pod kterou mám šatník. Tím mi vznikla jako by druhá místnost a uložiště běžného domácího "bordelu". Postel jsem si sám navrhoval. Při návrhu jsem myslel i odkládací nádraží pro kolejiště. Třeba je to možné řešení i pro tebe. Pár náhledů jsem dal i zde: https://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=4773&start=90#p114437 .

Michal

Záznamy: 1 - 8 ze 8

Přidat nový příspěvek